Start

SN0AP 1-30 września 2017

Stacja SP8ZBX w dniach 1-30 września będzie pracować pod znakiem okolicznościowym SN0AP poświęconej radiostacjom września 1939r.

Nasza stacja będzie brać czynny udział w akcji dyplomowej „Wojskowy Sprzęt Łączności”, szczegóły poniżej oraz na QRZ.COM    zapraszamy  do łaczności.

Akcja Dyplomowa
„Wojskowy Sprzęt Łączności”

Akcja jest lekcją historii o zapomnianym, dawnym sprzęcie łączności, zwłaszcza o pierwszych polskich, wojskowych radiostacjach okresu międzywojennego oraz oddaniem hołdu ich konstruktorom i żołnierzom, którzy z nich korzystali podczas II wojny światowej. Ze względu na decydujące znaczenie dla przebiegu tej wojny, czcimy też ogromny dorobek polskich kryptologów, stąd nawiązanie do maszyny szyfrującej „Enigma”.
Wydawcą dyplomów jest SP OTC pod patronatem Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców przy współudziale Wydziału Łączności ZG LOK.
Akcja polega na nawiązaniu łączności z następującymi  stacjami okolicznościowymi w okresie od 01.09.2017 r. do 06.10.2017 r. (78 rocznicy wybuchu wojny do ostatniej bitwy Wojska Polskiego w 1939 r. pod Kockiem):
SN0NONE- (SP3KQV - Radiostacja N1-bitwa nad Bzurą )
SN0NTWO (SP3LD - Radiostacja N2 – obrona Helu)
SN0RKD (SP5WWL - Radiostacja RKD – obrona Warszawy)
SN0AP – (SP8ZBX – Radiostacja AP – bitwa pod Mokrą)
SN0BP – (SP2PMW – Radiostacja BP – obrona Westerplatte)
SN0OSB (SP3KWA – Odbiornik OSB – obrona Wizny)
SN0ENI (SP2PUT – maszyna szyfrująca ENIGMA – Pyry k. Warszawy, Bletchley Park)
Dyplomy wydawane są wyłącznie w wersji elektronicznej. Warunkiem uzyskania jest przeprowadzenie co najmniej 3 łączności z jedną z wyżej wymienionych stacji,różniących się pasmem lub emisją, na dowolnych pasmach KF na CW, SSB, AM lub DIGI. Nie będą zaliczane łączności typu „cross band” i ‘cross mode”. Łącznie w akcji można zdobyć 7 dyplomów.
Zgłoszenia należy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przyjmowanie zgłoszeń ostatecznie upływa po roku od zakończeniu akcji, w dniu 6października 2018r.

Prezes SP OTC
Grzegorz Walichnowski
SP3CSD