Wprowadzenie tonu 1750 HZ na SR8T

           15 października została uruchomiona nowa funkcjonalność przemiennika SR8T. Od teraz może on być dodatkowo aktywowany tonem 1750Hz. Po uruchomieniu urządzenia w ten sposób, zostaje zdjęta blokada CTCSS i można prowadzić rozmowę radiem bez CTCSS-u. Po zakończeniu retransmisji przemiennik powraca do normalnego trybu pracy z blokadą CTCSS 103,5 Hz. Pozwoli to koleżankkom i kolegom  posiadającym starsze radia w pełni korzystać z przemiennika krośnieńskiego. 

           Moduł tonu 1750Hz wykonał i uruchomił Darek SP8RHT. Podziękowania też dla Rafała SQ8RFV za pomoc przy wnoszeniu sprzętu z powrotem na wieżę.

                                 Łukasz SP8EFJ

SP8MJ Jan Świtalski SK

      ŚP  Jan Świtalski SP8MJ, absolwent Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, mgr praw i nauk dyplomatycznych, radiotelegrafista AK, członek Światowego Związku Żolnierzy AK, Związku Sybiraków, więzień Łubianki i Butyrki w Moskwie oraz sowieckich łagrów na Uralu. Po 1948 roku pionier krótkofalarstwa na terenie Polski płd-wsch. Wieloletni członek PZK, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Partyzanckim i AK, medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Złotą Odznaką Honorową PZK, Odznaką Zasłużonych dla województwa rzeszowskiego, odznaką z okazji 50 lecia akcji "Burza".
Krótkofalowiec o znakach SP1MJ i SP8MJ, QSL manager okręgu SP8.